Histórico (2000-2012)

I MOSTRA DE TEATRO UNIVERSITARIO
DA UNIVERSIDADE DE SANTIAGO DE COMPOSTELA
2-15 de maio de 2000

Martes 2, ás 21:00 no Salón Teatro
Obra: SÍNTOO
Autor: Carlos Losada
Compañía: Grupo Ápeiron

Mércores 3, ás 21:00 no Salón Teatro
Obra: BAILADELA DA MORTE DITOSA
Autor: Roberto Vidal Bolaño
Compañía: Grupo Eis

Xoves 4, ás 21:00 no Salón Teatro
Obra: FOOL´S PARADISE (FARCICAL COMEDY)
Autor: Peter Coke
Compañía: Grupo de Teatro de Inglés

Venres 5, ás 20:00 e ás 22:00 no Teatro Galán
Obra: TEUTEMA
Autor: Creación colectiva
Compañía: Grupo Teutema

Venres 5, ás 21:00 no Salón Teatro
Obra: FAMILIA
Autor: Adaptación de Lucía Aneiros Vázquez e María López sobre “Familia” de Fernando León de Aranoa
Compañía: Iacaví Teatro

Sábado 6, ás 21:00 no Salón Teatro
Obra: CONTO DE INVERNO
Autor: William Shakespeare
Compañía: Aula de Teatro do Campus de Ourense. Universidade de Vigo

Domingo 7, ás 21:00 no Salón Teatro
Obra: LA DIVINE COMEDIE
Autor: Dante Curros (Creación colectiva)
Compañía: Escola de Teatro Alternativa

Luns 8, ás 21:00 no Salón Teatro
Obra: NOITE DE REIS
Autor: William Shakespeare
Compañía: Grupo de Teatro Hac Luce da Universidade de A Coruña

Luns 8, ás 18:30 e ás 21:30 na Sala Nasa
Obra: NDC
Autor: Baseado en textos de Rodrigo García
Compañía: Captatio Benevolentiae

Martes 9, ás 18:30 e ás 21:30 na Sala Nasa
Obra: IDOS
Autor: Patricia Piñeiro
Compañía: Comité Pro Autores Perseguidos

Martes 9, ás 20:00 no Auditorio da Universidade
Obra: EL MEIDO
Autor: Gerardo Losada
Compañía: Compañía Corpsu

Mércores 10, ás 18:30 e ás 21:30 na Sala Nasa
Obra: OLIMPUS ET DECORUM. INTENTO PRETENCIOSO DE COMEDIA MUSICAL
Autor: Eva Lúa
Compañía: Grupo Nús

Venres 12, ás 18:30 e ás 21:30 na Sala Nasa
Obra: H****
Compañía: Tirititraun

Sábado 13, ás 21:30 na Sala Nasa
Obra: A GRANDE NOITE DE FIZ
Autor: M. Murado
Compañía: Grupo Xerigonza

Luns 15, ás 20:00 no Auditorio da Universidade
Obra: PASEO POLO MUSEO DE CERA
Autor: Selección de diversos textos
Compañía: Comité Pro Autores Perseguidos

II MOSTRA DE TEATRO UNIVERSITARIO
DA UNIVERSIDADE DE SANTIAGO DE COMPOSTELA
7-23 de maio de 2001

Luns 7, ás 19:30 na Sala Nasa
Obra: POLAROID
Autor: Suso de Toro
Compañía: Eis

Luns 7, ás 22:00 no Salón Teatro
Obra: OS PINTORES NON TEÑEN RECORDOS
Autor: Darío Fo
Compañía: Captatio Benevolentiae

Martes 8, ás 22:00 no Salón Teatro
Obra: A MIDSUMMER NIGHT´S DREAM
Autor: William Shakespeare
Compañía: Grupo de Teatro de Inglés

Mércores 9, ás 19:30 na Sala Nasa
Obra: O CAMPO
Autor: Creación colectiva
Compañía: Hac Luce da Universidade de A Coruña

Mércores 9, ás 22:00 no Salón Teatro
Obra: A LOCAAA morte dun peDANT,E
Autor: Creación colectiva
Compañía: Fatuati

Xoves 10, ás 18:00 no Salón Teatro
Obra: EL EXORCISTA
Autor: Adaptación de Patricia Piñeiro
Compañía: Comité Pro Autores Perseguidos

Xoves 10, ás 22:00 no Salón Teatro
Obra: DESPUÉS DE TODA UNA VIDA
Autor: Adaptación de Patricia Piñeiro
Compañía: Comité Pro Autores Perseguidos

Venres 11, ás 22:00 no Salón Teatro
Obradoiro de Teatro de Itaca
Creación colectiva

Sábado 12, ás 22:00 no Salón Teatro
Obra: PERDONA BONITA PERO LUCAS ME QUERÍA A MÍ
Autor: Dunia Ayaso e Félix Sabroso
Compañía: ¿E por que non?

Domingo 13, ás 22:00 no Salón Teatro
Obra: VODAS DE SANGUE
Autor: F. García Lorca
Compañía: Aula de Teatro do Campus de Ourense. Universidade de Vigo

Martes 15, ás 19:30 na Sala Nasa
Obra: CANDIDE
Autor: Voltaire
Compañía: Grupo de Teatro de Francés

Mércores 16, ás 19:30 na Sala Nasa
Obra: BIEDERMANN UND DIE BRANDSTIFTER
Autor: Max Frisch
Compañía: Grupo de Teatro de Alemán

Luns 21, ás 19:30 na Sala Nasa
Obra: AS CANCIÓNS DO CAESAR
Autor: Fernando Epelde
Compañía: Cadáver Exquisito

Martes 22, ás 19:30 na Sala Nasa
Obra: LUCES-BAIXO-A-AREA
Autor: Baseado en textos de F. García Lorca
Compañía: Ápeiron Teatro

Mércores 23, ás 19:30 na Sala Nasa
Obra: ESPIRAL. TRAXICOMEDIA LISÉRXICA
Autor: Iván López
Compañía: Nús

III MOSTRA DE TEATRO UNIVERSITARIO
DA UNIVERSIDADE DE SANTIAGO DE COMPOSTELA
20-30 de abril de 2002

Sábado 20, ás 21:00 no Salón Teatro
Obra: TRABALLOS DE AMOR PERDIDOS
Autor: William Shakespeare
Compañía: English Theater Group

Domingo 21, ás 21:00 no Salón Teatro
Obra: SILENCIOS DE GUERRA
Autor: Patricia Piñeiro
Compañía: Comité Pro Autores Perseguidos

Luns 22, ás 19:30 na Sala Nasa
Obra:
Autor:
Compañía: Nús

Luns 22, ás 21:00 no Salón Teatro
Obra: EUROPA
Autor: David Greig
Compañía: Aula de Teatro do Campus de Lugo

Martes 23, ás 19:30 na Sala Nasa
Obra: HEDERA
Autor: Creación propia
Compañía: Caleac Teatro

Martes 23, ás 21:00 no Salón Teatro
Obra: AS PULGAS NUNCA DORMEN
Autor: Tiz Vergara
Compañía: Madialeva

Mércores 24, ás 19:30 na Sala Nasa
Obra: SAÍR CON SIDNEY POTIER
Autor: Fernando Epelde
Compañía: Cadáver Exquisito

Mércores 24, ás 21:00 no Salón Teatro
Obra: FANDO E LIS
Autor: Fernando Arrabal
Compañía: Eis

Xoves 25, ás 19:30 no Auditorio da Universidade
Obra: CADA UNO EN SU CUERPO
Autor: Simone Negrín
Compañía: Teatro Barato

Xoves 25, ás 21:00 no Salón Teatro
Obra: VIDA Y OBRA DE DALOMISMO
Autor: Enrique Ballesté
Compañía: Hac Luce da Universidade de A Coruña

Venres 26, ás 19:30 no Auditorio da Universidade
Obra: THE LITTLE FOXES
Autor: Lillian Hellman
Compañía: Terrorismo en Fa Bemol

Luns 29, ás 19:30 na Sala Nasa
Obra: A NEGRA DO SEÑOR
Autor: Carlos Losada
Compañía: Ápeiron

Luns 29, ás 21:00 no Salón Teatro
Obra: FAHRENHEIT 451
Autor: Ray Bradbury
Compañía: Aula de Teatro Universitaria do Campus de Ourense. Universidade de Vigo

Martes 30, ás 19:30 no Auditorio da Universidade
Obra: HISTORIAS DE CLOWN
Autor: Creación propia
Compañía: Captatio Benevolentiae

Martes 30, ás 19:30 na Sala Nasa
Obra: AMANTES Y OTROS EXTRAÑOS
Autor: René Taylor
Compañía: Chakrán

Martes 30, ás 21:00 no Salón Teatro
Obra: NIHILO TEMPORE. DRAMEDIA DE NINGÚN TEMPO
Autor: Creación propia
Compañía: Fatuati

IV MOSTRA DE TEATRO UNIVERSITARIO
DA UNIVERSIDADE DE SANTIAGO DE COMPOSTELA
18 de maio – 3 de xuño de 2003

Domingo 18, ás 20:00 no Salón Teatro
Obra: L´IMPROMPTU DE VERSAILLES e LES PRÉCIEUSES RIDICULES
Autor: Moliére
Compañía: La Troupe Française

Luns 19, ás 20:00 no Salón Teatro
Obra: LA NOCHE DE LOS ASESINOS
Autor: José Triana
Compañía: Caleac Teatro

Martes 20, ás 20:00 no Salón Teatro
Obra: O PQ DAS COUSAS
Autor: Quim Monzó
Compañía: Eis

Martes 20, ás 19:00 e ás 22:00 na Sala Nasa
Obra: OBITUARIO
Autor: Creación colectiva
Compañía: Fatuati

Martes 20, ás 22:00 no Teatro Principal
Obra: BUMS ON SEATS
Autor: Michael Snelgrove
Compañía: English Theatre Group

Mércores 21, ás 20:00 no Salón Teatro
Obra: SEXUS INTERRUPTUS
Autor: Sobre textos de Darío Fo
Compañía: A Terapia do Chicle

Mércores 21, ás 22:00 no Teatro Principal
Obra: OUTRA PRIMAVEIRA
Autor: Frank Wedekind
Compañía: Aula de Teatro Universitaria do Campus de Ourense. Universidade de Vigo

Xoves 22, ás 22:00 no Teatro Principal
Obra: 7º DÍA
Autor: Baseado no texto de Juan Farias
Compañía: Teatro das Ánimas

Venres 23, ás 22:00 na Sala Nasa
Obra: NUNCA DURMO
Autor: Rubén Ruibal
Compañía: Ápeiron Teatro

Sábado 24, ás 22:00 na Sala Nasa
Obra: CASINA
Autor: Plauto
Compañía: Aula de Teatro da Universidade de Granada

Domingo 25, ás 20:00 no Salón Teatro
Obra: RULFO: POR EL PEQUEÑO CIELO DE LA PUERTA
Autor: Sobre textos de Juan Rulfo
Compañía: Grupo de Teatro Institucional Hac Luce. Universidade de A Coruña

Luns 26, ás 22:00 na Sala Nasa
Obra: A MATANZA DOS SEIXAS
Autor: Antonio Blanco
Compañía: Pelouro Teatro

Martes 27, ás 22:00 na Sala Nasa
Obra: AZOTEA
Autor: Vanesa Martínez
Compañía: Teatro no Aramio

Mércores 28, ás 20:00 no Salón Teatro
Obra: A CANTANTE CALVA
Autor: E. Ionesco
Compañía: Captatio Benevolentiae

Mércores 28, ás 22:00 na Sala Nasa
Obra: EL ROSTRO PERDIDO
Autor: G. Weisemborn
Compañía: Aula de Teatro da Universidade de Extremadura. Campus de Cáceres

Xoves 29, ás 20:00 no Salón Teatro
Obra: SIETE PECADOS… CAPITALES
Autor: Patricia Piñeiro
Compañía: Comité Teatro

Xoves 29, ás 22:30 no Salón Teatro
Obra: AGRESIONES
Autor: Patricia Piñeiro
Compañía: Comité Teatro

Luns 2, ás 22:00 na Sala Nasa
Obra: CUARENTENA
Autor: Fernando Epelde
Compañía: Cadáver Exquisito

Martes 3, ás 22:00 na Sala Nasa
Obra: BAIXO O BOSQUE LÁCTEO
Autor: Dylan Thomas
Compañía: Tirititraun

V MOSTRA DE TEATRO UNIVERSITARIO
24 maio – 10 de xuño de 2004

Luns 24, ás 19:00 e ás 21:00 na Sala Nasa
Obra: LA CONFESIÓN
Autor:
Compañía: Aula de Teatro da Universidade de Burgos

Martes 25, ás 21:00 na Sala Nasa
Obra: GOMINOLAS
Autor: Ivonne Ruiz
Compañía: Grupo Institucional Hac Luce da Universidade de A Coruña

Mércores 26, ás 21:00 na Sala Nasa
Obra: CUATRO EN UNO
Autor: Patricia Piñeiro
Compañía: Comité Teatro

Xoves 27, ás 21:00 na Sala Nasa
Obra: HAPPENING
Autor: Sobre textos de Jerónimo L. Mozo
Compañía: Captatio Benevolentiae

Luns 31, ás 21:00 no Salón Teatro
Obra: LISIS, LA DE LAS NAVAS
Autor: Fulgencio Valares
Compañía: Aula de Teatro da Universidade de Extremadura

Martes 1, ás 21:00 no Salón Teatro
Obra: APROXIMACIÓN Á MULLER NOCIVA
Autor: Xosé L. Martínez Pereiro
Compañía: Nicotina no Condón

Mércores 2, ás 21:00 no Salón Teatro
Obra: Exemplos de
Autor: Creación colectiva
Compañía: Fatuati

Xoves 3, ás 21:00 no Salón Teatro
Obra: VIL CORTE
Autor: Patricia Piñeiro
Compañía: Comité Teatro

Venres 4, ás 21:00 no Salón Teatro
Obra: OS TEUS DESEXOS EN FRAGMENTOS
Autor: Ramón Griffero
Compañía: Eis

Sábado 5, ás 21:00 no Salón Teatro
Obra: OPCIÓN MÚLTIPLE
Autor: Luis M. Moncada
Compañía: Murmurios

Domingo, ás 21:00 no Salón Teatro
Obra: JOAN
Autor: Sobre textos de Joan Lara e Claudio Rodríguez Fer
Compañía: Taller de Arte Dramático do Campus de Lugo

Luns 7, ás 21:00 no Auditorio universitario
Obra: JUGUEM, TANOQUES
Autor: Mª Teresa Menero
Compañía: Caleac Teatro

Martes 8, ás 21:00 no Auditorio universitario
Obra: ELLAS
Autor: Varios autores
Compañía: In Bocca al Lupo

Mércores 9, ás 21:00 no Auditorio universitario
Obra: SEXUS INTERRUPTUS II
Autor: Creación colectiva
Compañía: Terapia do Chicle

Xoves 10, ás 21:00 no Auditorio universitario
Obra: LES DIABLOGUES
Autor: A partir de textos de Dubillard
Compañía: La Troupe Française

VI MOSTRA DE TEATRO UNIVERSITARIO
DA UNIVERSIDADE DE SANTIAGO DE COMPOSTELA
2 de maio – 6 de xuño de 2005

Luns 2 de maio, ás 21:00 na Sala Roberto Vidal Bolaño
Obra: OTHELLO
Autor: ALBERTE ALONSO
Compañía: Caleac Teatro

Martes 3 de maio, ás 21:00 na Sala Roberto Vidal Bolaño
Obra: MARIBEL Y LA EXTRAÑA FAMILIA
Autor: M. Mihura
Compañía: Aula de Teatro da Universidade de Extremadura. Campus de Badajoz

Luns 9 de maio, ás 21:00 na Sala Roberto Vidal Bolaño
Obra: HISTORIAS MÍNIMAS
Autor: Javier Tomeo
Compañía: Universiteit Van Amsterdam. Departamento de Adquisición de Lengua Española

Martes 10 de maio, ás 21:00 na Sala Roberto Vidal Bolaño
Obra: Frankenstein
Autor: Fernando Dacosta, a partir da novela de Mary Shelley
Compañía: Aula de Teatro Universitaria de Ourense. Universidade de Vigo

Mércores 18 de maio, ás 21:00 na Sala Roberto Vidal Bolaño
Obra: FETO
Autor: Patricia Piñeiro
Compañía: Comité Teatro

Xoves 19 de maio, ás 21:00 na Sala Roberto Vidal Bolaño
Obra: QUE DIOS NOS COJA CONFESADOS. CABARET BÍBLICO
Autor: Félix Calatayud, Pablo Pérez e José Campanari
Compañía: Tangatutanga

Venres 20 de maio, ás 21:00 na Sala Roberto Vidal Bolaño
Obra: Roberto Zucco
Autor: Bernard Koltés
Compañía:Aula de Teatro da Universidade de A Coruña

Mércores 25 de maio, ás 21:00 na Sala Roberto Vidal Bolaño
Obra: LA LECCIÓN / CAFÉ TURCO
Autor: Ionesco / Rafael Ruiz
Compañía: Aula de Teatro da Universidade de Granada

Xoves 26 de maio, ás 21:00 na Sala Roberto Vidal Bolaño
Obra: GHITA
Autor: A. El Yakoubi
Compañía: Aula de Teatro da Universidade de Granada e Universidade de Agadir

Venres 27 de maio, ás 21:00 na Sala Roberto Vidal Bolaño
Obra: AS BÁGOAS AMARGAS DE PETRA VON KANF
Autor: W. R. Fassbinder
Compañía: As Fillas de Lilith

Luns 30 de maio, ás 21:00 na Sala Roberto Vidal Bolaño
Obra: PAXARIÑOS PREÑADOS
Autor: Versión de Lola Fernández da obra “Rastros” de Roberto Vidal Bolaño
Compañía: In Bocca Al Lupo

Martes 31 de maio, ás 21:00 no Salón Teatro
Obra: A MÁIS FORTE / ANTES DO ALMORZO / A VOZ HUMANA
Autor: August Strindberg / Eugene O´Neill / Jean Cocteau
Compañía: Eis

Mércores 1 de xuño, ás 21:00 no Salón Teatro
Obra: CRIATURAS
Autor: Roberto Vidal Bolaño
Compañía: Murmurios

Xoves 2 de xuño, ás 21:00 no Salón Teatro
Obra: A IMPORTANCIA DE CHAMARSE DOLLY WILDE
Autor: Carlos Gulías e Rut Briones
Compañía: Quartoescuro

Venres 3 de xuño, ás 21:00 no Salón Teatro
Obra: COA VIDA NOS TALÓNS
Autor: Alejandra Juno
Compañía: Nicotina no Condón

Sábado 4 de xuño, ás 21:00 no Salón Teatro
Obra: QUEN DIXO QUE OS ANXOS NON TEÑEN SESO?
Autor: Creación colectiva
Compañía: Ápeiron Teatro

Domingo 5 de xuño, ás 21:00 no Salón Teatro
Obra: NAI?
Autor: Adaptación de Paloma Lugilde da novela “Nai”, de Maximo Gorki
Compañía: Taller de Arte Dramática do Campus de Lugo

Luns 6 de xuño, ás 21:00 no Salón Teatro
Obra: O ASASINO SORRINTE
Autor: Jean Marie Piemme
Compañía: Teatro no Aramio

VII MOSTRA DE TEATRO UNIVERSITARIO
DA UNIVERSIDADE DE SANTIAGO DE COMPOSTELA
29 maio – 11 xuño de 2006

Luns 29, ás 21:00 na Sala de Teatro Roberto Vidal Bolaño
Obra: OJOS DE LINCE
Autor: Lola Botello
Compañía: Aula de Teatro da Universidade de Huelva

Martes 30, ás 21:00 na Sala de Teatro Roberto Vidal Bolaño
Obra: MI NOMBRE ES DULCINEA
Autor: Andrés Molinari
Compañía: Aula de Teatro da Universidade de Granada

Mércores 31, ás 21:00 na Sala de Teatro Roberto Vidal Bolaño
Obra: CUATRO CORAZONES CON FRENO Y MARCHA ATRÁS
Autor: Enrique Jardiel Poncela
Compañía: Grupo de Teatro do Colexio Maior San Clemente

Xoves 1, ás 21:00 na Sala de Teatro Roberto Vidal Bolaño
Obra: LEDAÍÑAS POLA MORTE DO MECO
Autor: Roberto Vidal Bolaño
Compañía: Terapia do Chicle

Venres 2, ás 21:00 no Teatro Principal
Obra: O VELORIO DE PAT O´CONNOR. PEQUENO DIVERTIMENTO
Autor: Reescrita de R. Salgueiro a patir do texto de N. Bela, Os cravos de prata
Compañía: Aula de Teatro da Universidade de Santiago de Compostela

Sábado 3, ás 21:00 no Teatro Principal
Obra: ANTÍGONA
Autor: Versión libre de José Luis Fernández
Compañía: In Vitro. Universidade de Xaén

Luns 5, ás 21:00 no Salón Teatro
Obra: O MÉTODO GRONHÖLM
Autor: Adaptación libre do guión da película El método
Compañía: Eis

Martes 6, ás 21:00 no Salón Teatro
Obra: AS MULLERES SABIAS
Autor: Molière
Compañía: NNC (Nicotina no

Mércores 7, ás 21:00 no Salón Teatro
Obra: AUTO
Autor: Ernesto Caballero
Compañía: Murmurios

Xoves 8, ás 21:00 no Salón Teatro
Obra: DRAMA ESTÁTICO NUN CADRO (O MARIÑEIRO)
Autor: Fernando Pessoa
Compañía: Quartoescuro

Venres 9, ás 21:00 no Salón Teatro
Obra: E OS CANS CALABAN
Autor: Aimé Césaire
Compañía: Teatro no Aramio

Sábado 10, ás 21:00 no Salón Teatro
Obra: FEIM (PERDIENDO LOS PAPELES)
Autor: Creación colectiva
Compañía: Tangatutanga Teatro

Domingo 11, ás 21:00 no Salón Teatro
Obra: TRES TRISTES TRAUMAS
Autor: Pascual Alapont
Compañía: Etrunoia

XII MOSTRA DE TEATRO UNIVERSITARIO DE GALICIA
23 maio – 1 xuño / 2011

Teatro Principal / 19,30
Salón Teatro / 21,30

Horario de despacho de entradas:
Teatro Principal: 17,30
Salón Teatro: 18,30

23 de maio / TEATRO PRINCIPAL 19,30
Aula de Teatro da Universidade de Vigo. Campus de Ourense. Compañía “Maricastaña”
Leve, a nada entre as mans
Adaptación de Fernando Dacosta de “Seda” de A. Baricco
Duración: 90 minutos

23 de maio / SALÓN TEATRO 21,30
DIAGONAL Teatro. (USC)
Xente interesante en Terranova
Creación colectiva a partir de múltiples textos adaptados por Xurxo Barcala e Roberto Leal
Duración: 60 minutos

24 de maio / TEATRO PRINCIPAL 19,30
Coprodución de compañías de teatro da USC e antigos alumnos da Aula de Teatro
Caricias
De Sergi Belbel
Duración: 90 minutos

24 de maio / SALÓN TEATRO 21,30
Aula de Teatro da Universidade de Santiago de Compostela. Compañía de Teatro
Historia de Pura e Angelita. Pequeno divertimento mordaz
Adaptación libre de Roberto Salgueiro de “Los gatos” de Agustín Gómez
Duración: 90 minutos

25 de maio / SALÓN TEATRO 21,30
ARTías. (USC)
Oito mulleres
De R. Thomas
Duración: 90 minutos

26 de maio / SALÓN TEATRO 21,30
ENLATA Teatro (USC)
Ubú
De Alfred Jarry
Duración: 90 minutos

27 de maio / SALÓN TEATRO 21,30
OS SIGILLATOS GALAICOS (USC)
Feeling Good
De Blanca Tejero e Paula Fernández
Duración: 90 minutos

28 de maio / SALÓN TEATRO 21,30
Teatro no Aramio (USC)
Divertimento
De Fran Godón
Duración: 70 minutos

29 de maio / SALÓN TEATRO 21,30
Teatro da Falúa (USC)
A onda
De Dennis Gansel
Adaptación da película “Die weller”
Duración: 90 minutos

Día 30 de maio / TEATRO PRINCIPAL 19,30
Aula de Teatro da Universidade da Coruña
Nunca durmo
A partir de textos de Pessoa
Duración: 60 minutos

Día 30 de maio / SALÓN TEATRO 21,30
MEQUETREFES Teatro (USC)
Do día que meus pais me plantaron nunha maceta
Creación colectiva
Duración: 90 minutos

Día 31 de maio / TEATRO PRINCIPAL 19,30
Pinchacarneiro (USC)
A comedia do gurgullo
De Plauto, en versión de Celso Parada
Duración: 100 minutos

Día 31 de maio / SALÓN TEATRO 21,30
NNC (USC)
Esperando a Godot
De S. Beckett
Duración: 90 minutos

1 de xuño / TEATRO PRINCIPAL 19,30
Tolemia (USC)
Versión 2.0
Creación colectiva
Duración: 50 minutos

XIII MOSTRA DE TEATRO UNIVERSITARIO DE GALICIA
UNIVERSIDADE DE SANTIAGO DE COMPOSTELA
8 – 31 de maio, 2012

SALA DE TEATRO ROBERTO VIDAL BOLAÑO /21,00h

Día 8 de maio
ARTÍAS TEATRO
MEMORIA DE HELENA E MARÍA, de Roberto Salgueiro
Duración: 75 minutos

Días 9 e 10 de maio
TIKTAK
TIKeTAK, UNHA HISTORIA DE AMOR RELOXIL, de Mayra Fernández
Duración: 55 minutos

TEATRO PRINCIPAL /21,00h

14 de maio
Aula de Teatro da USC – campus de Lugo
NA TÚA CARA – IN YER FACE, dramaturxia libre sobre textos de L. Carrol e S. Kane
Duración: 65 minutos

15 de maio
Aula de Teatro Universitaria de Ourense. Grupo Maricastaña. Universidade de Vigo
UN NOVO MUNDO FELIZ, dramaturxia libre de “Un mundo feliz” de Aldous Huxley
Duración: 85 minutos

SALÓN TEATRO /21,00h

Día 21 de maio
TOLEMIA Teatro
TEATRO: OBRAS COMPLETAS, creación colectiva
Duración: 50 minutos

Día 22 de maio
Teatro OS SIGILLATOS GALAICOS
ALIZA.G, de Jorge Moreno
Duración: 70 minutos

Día 23 de maio
Teatro da FALÚA
FALÚA´S FLYING CIRCUS, creación colectiva
Duración: 70 minutos

Día 24 de maio
PINCHACARNEIRO Teatro
BAIXARSE Ó MORO, adaptación de “Bajarse al moro”, de J. L. Alonso de Santos
Duración: 75 minutos

Día 25 de maio
ARTÍAS Teatro
(COMISARÍA) PARA MULLERES, de Albert Miralles
Duración: 90 minutos

Día 26 de maio
Aula de Teatro da Universidade da Coruña
NOSA SEÑORA DAS NUBES, de Arístides Vargas
Duración: 60 minutos

Día 27 de maio
ARTE MAIOR
AFORRO ORDINARIO, de Inma Antonio
Duración: 60 minutos

Día 28 de maio
NNC
PIM, PAM, CLOWN, de Tomás Afán
Duración: 60 minutos

Día 29 de maio
ENLATA Teatro
TURANDOT, de Bertold Brecht
Duración: 100 minutos

Día 30 de maio
MEQUETREFES
FOLIE À TROIS: PARANOIA COMPARTIDA, creación colectiva
Duración: 80 minutos

SALA DE TEATRO ROBERTO VIDAL BOLAÑO /21,00h

Día 31 de maio
AULA DE TEATRO DA USC. COMPAÑÍA DE TEATRO
COMEDIA FAMOSA DO CABALEIRO DE OLMEDO (escrita por Francisco de Monteser e editada no ano 1651 en Alcalá, con algunha adición respectuosa para a súa posta en escena), de Francisco de Monteser
Duración: 76 minutos

ENTREGA DE PREMIOS DA MOSTRA / Día 1 de xuño
O venres 1 de xuño ás 20,00 horas farase entrega dos premios de teatro da XIII Mostra ás mellores montaxes, direccións de escena, actrices e actores, espazos escénicos e vestiarios, no Salón Nobre da Universidade.
Entrada libre

2 Responses to Histórico (2000-2012)

  1. cristhian anchundia di:

    Me gustaría saber más información acerca de algún festival universitario que realicen…. un nivel de la universidad de Cuenca – Ecuador quisiera saber la información gracias

    • Nuestro festival internacional se realiza todos los años en el mes de febrero. Para participar en él debéis enviar una grabación de un ensayo general o de una función junto con las necesidades técnicas, antes del 15 de noviembre.

Deixar unha resposta

introduce os teu datos ou preme nunha das iconas:

Logotipo de WordPress.com

Estás a comentar desde a túa conta de WordPress.com. Sair / Cambiar )

Twitter picture

Estás a comentar desde a túa conta de Twitter. Sair / Cambiar )

Facebook photo

Estás a comentar desde a túa conta de Facebook. Sair / Cambiar )

Google+ photo

Estás a comentar desde a túa conta de Google+. Sair / Cambiar )

Conectando a %s